Чому автобус поїхав на міни

Блог пользователя  Andrew Moricone: https://www.facebook.com/dyvannasotnya

Смертельний рейс: 4 людини загинули, ще 21 — поранені. Так закінчилася поїздка через лінію фронту для пасажирів рейсового автобуса Артемівськ — Горлівка. Чому автобус потрапив на мінне поле? З’ясовував Станіслав Кухарчук.

Автостанція в Артемівську. Щодня з окупованої території сюди приїжджають тисячі людей. Їх вже охрестили «продуктовими туристами», майже всі їздять сюди скуповуватися. Ганна Михайлівна чекає автобус додому, в Красний Луч. Поїздка сюди і назад обходиться жінці в 400 гривень. Але каже, все одно вигідно. У самопроголошених ЛНР і ДНР ціни на продукти та медикаменти втричі вище. А їй потрібно лікувати дочку.

Блог пользователя  Andrew Moricone: https://www.facebook.com/dyvannasotnya

«Немає продуктів, от, бачите у мене сумки, і там ще сумки. Я не знаю, як ми провіз це через кордон, масло пісне взагалі космічні там ціни», — говорить Ганна Підлісна, мешканка Красного Луча.
А ось так по ранках виглядає дорога з боку Горлівки. Кілометрова черга на офіційному пункті пропуску — жителі окупованих міст їдуть за покупками. Українські прикордонники ледь справляються, перевіряючи документи. Після 6 години вечора проїзд через лінію фронту закривається. Цей автобус, повертаючись з Артемівська, потрапив на комендантську годину. Бійці їх не пропустили і водій поїхав в об’їзд.

Звідси до підконтрольної бойовикам території всього якихось 800 метрів. І швидше за все, водій цього автобуса, щоб зрізати шлях і минути офіційні пункти пропуску, вирішив поїхати саме по цій дорозі. Машин було дві. Попереду автобуса йшла Волга, вона ще якось проїхала по мінному полю. А ось уже автобус наїхав на протитанкову міну.

Блог пользователя  Andrew Moricone: https://www.facebook.com/dyvannasotnya

У салоні було 26 пасажирів. Четверо загинули на місці, ще вісім людей перебувають у важкому стані. Олені пощастило, вона сиділа біля водія. Відбулася лише легкою контузією. Каже, коли на блокпосту їх не пропустили, багато пасажирів просили водія поїхати через поле — мовляв, додому дуже хочеться.
«Ми просто дуже довго стояли на блок — посту і коли ми доїхали до майорська ми вже запізнилися на блокпост, це було жахливо страшно… особливо після вибуху, ця темнота, цей дим, ця гар і суцільна темрява і люди кричать», — розповідає Олена Попадьіна, пасажир автобуса.

З мінного поля постраждалих пасажирів евакуювали українські військові та рятувальники. Бійці дивуються, чому водій зважився на цей небезпечний об’їзд — сепаратисти, відступаючи, залишили після себе міни — і всі про це знають.

Блог пользователя  Andrew Moricone: https://www.facebook.com/dyvannasotnya

«Тут скрізь стоїть загородження, таблички, що тут міни були виявлені… таблички наставлені скрізь. Але чому він поїхав? І ще в темний час доби — це залишається загадкою», — говорить Беня, військовослужбовець.
Тепер цю загадку розгадує і донецька міліція, порушено дві кримінальні виробництва, водій автобуса взято під варту.

Блог пользователя  Andrew Moricone: https://www.facebook.com/dyvannasotnya

«Тут ходити заборонено! Тут є чітко обумовлена ​​дорога для руху, на якій стоять пости для перевірки. Ми боремося з цими перевізниками які будь-якими способами намагаються заробити гроші», — говорить Ілля Ківа, заступник начальника управління МВС у Донецькій області.

А черги на пропускних пунктах з настанням тепла тільки ростуть. І не виключено, що ті, кого не пропустять через КПП, — знову спробують перетнути кордон по мінних полях. З надією — може пронесе.

Блог пользователя  Andrew Moricone: https://www.facebook.com/dyvannasotnya

Гіві намагався пояснити, що буде з ДНР.

.

Источник: “http://divannaya-sotnya.com.ua/Andrew Moricone/chomu-avtobus-pohav-na-mni.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя