Попов здасть київські труби Ахметову - Статьи - Стоп Откат - Взятки, откаты, рейдерство в Украине


Київська влада вирішила провести інвентаризацію та оцінку об`єктів теплокомуненерго, а також подумати про найбільш ефективну форму управління ними.

Столична влада вирішила увійти в опалювальний сезон з чітким планом передачі теплоенергетичного сектора приватним інвесторам. Такий висновок дозволяє зробити розпорядження Київської міської державної адміністрації № 1377 від 5 серпня, яке є розпорядженні «Київ. Коментарів».

Згідно з документом, Головне управління комунальної власності Києва має до 1 вересня 2011 року провести інвентаризацію майна теплоенергетичного комплексу — від теплоелектроцентралей до теплових мереж. Балансоутримувачі повинні будуть до 20 вересня провести екологічний аудит і незалежну оцінку відповідних об`єктів. Після цього профільні управління зобов`язані подати керівництву міськадміністрації пропозиції щодо найбільш ефективної форми управління об`єктами теплокомуненерго.

Таким чином, до жовтня команда голови столичної адміністрації Олександра Попова матиме конкретний план щодо зміни системи управління теплоенергетичним комплексом. Що, на практиці, швидше за все буде означати обгрунтування планів київського керівництва по здачі тепломереж у концесію.

Нагадаємо, Київрада ще у квітні поточного року схвалила можливість передачі в концесію об`єктів теплоенергетичного комплексу столиці. Тоді ж перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак, який очолює комісію з вивчення питання можливої концесії, відзначив необхідність попереднього проведення інвентаризації та оцінки об`єктів теплоенергетики.

Як очікується, питання про конкурс на визначення концесіонера буде розглянуто в Київраді до кінця поточного року. При цьому керівництво міськадміністрації не приховує, що «Київенерго», яка орендує до 2017 року столичні тепломережі, прямо розглядається як майбутній концесіонер.

У той же час депутат Київради (фракція «УДАР Віталія Кличка») і екс-глава правління — генеральний директор «Київенерго» Іван Плачков розповів «Київ. Коментарям», що буде пропонувати свій варіант зміни системи управління теплоенергетичного сектору, який передбачає створення єдиного холдингу, об`єднуючого в собі виробництво і постачання тепла, води і газу.

«Я вважаю, що електрична частина повинна перейти до «Київенерго» в повному обсязі. А що стосується ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, теплових мереж, водоканалу і «Київгазу» — повинен бути створений єдиний комунальний холдинг або концерн, який буде займатися всіма цими питаннями», — сказав він.

Втой же час екс-міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко вважає, що в політичному плані рішення про здачу «Київенерго» столичних тепломереж у концесію вже прийнято. Проте колишній міністр сумнівається, що холдинг «ДТЕК», який, швидше за все, отримає до кінця поточного року контроль в «Київенерго», буде вкладати серйозні суми на заміну мереж.

«Досвід енергетики вже все показав. Візьмемо обленерго — хіба туди прийшов якийсь стратегічний інвестор? Ніхто не прийшов. Інвестиції були внесені, як правило, на папері, і то за рахунок генерації, за рахунок взаємозаліків, які були до 2000 року. Тому чекати, що тут будуть якісь реальні інвестиції, не варто. Компанія буде «сідати» на фінансові потоки і латати труби за рахунок додаткової маржі, що будуть платити самі ж кияни», — зазначив Кучеренко.

Нагадаємо, компанія ДТЕК входить в структуру SCM депутата від ПР Ріната Ахметова.

Київ.comments.uaИсточник: “http://stopotkat.net/news/view/20231”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя