Робот-будівельник, який зводить великі конструкції за принципом 3D-друкуПерш, ніж відправити людей на Марс, для майбутніх колонізаторів потрібно облаштувати бодай мінімальний побут. Надважлива місія, вочевидь, буде надана роботам-будівельникам. Розробкою таких автоматизованих систем займається не одна команда інженерів.


Цифрову платформу для будівництва розробили дослідники з Массачусетського технологічного інституту. Принцип роботи системи нагадує технологію 3D-друку. Щоправда, сопло, яке подає основну сировину, закріплене ззовні на механічному важелі-маніпуляторі. Така конструкція дозволяє "друкувати" предмети великих розмірів за короткі терміни.

Під час демонстрації такий "будівельник" менше ніж за 14 годин звів із монтажної піни довкола себе циліндричний каркас, у який згодом сам же і залив бетон. В "руку" роботові, залежно від потреб та сировини, можна вкласти різні інструменти-насадки – від екструдера до звичайнісінького відра. Робот добре вправляється зі зварювальним апаратом та ковшем, здатний сам виконувати широке коло функцій.

Суттєвою перевагою будівельної платформи є її мобільність. Робот пересувається будмайданчиком на гусеничному шасі з електроприводом. Для цього на агрегат встановили блок акумуляторів та дві сонячні панелі.

У перспективі такі машини зможуть працювати повністю автономно, використовуючи лише енергію сонця. Вони орієнтуватимуться у просторі та зважатимуть на погодні умови, а сировиною для роботи слугуватимуть доступні навколо матеріали – скло, гравій, лід чи навіть сіно.

Крім освоєння інших планет, автономні будівельні платформи неабияк згодяться і на Землі. Зокрема, для роботи в екстремальних арктичних умовах чи в зонах стихійного лиха.Джерело: 24 Канал


Новини за 9 травня

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Джерело статті: “http://24tv.ua/robot_budivelnik_yakiy_zvodit_veliki_konstruktsiyi_za_printsipom_3d_druku_n815256”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя