Коли в Україні почнуть штрафувати за "євробляхи": з’явилася відповідь поліції

У МВС офіційно підтвердили, що поки не можуть штрафувати власників "євроблях". Однак там готують бази, які дадуть таку можливість.

Об этом сообщает Роспрес

Про це йдеться у відповіді заступника начальника Департаменту патрульної поліції України Олексія Білошицького громадській організації "Авто Євро Сила", яку опубліковано в Facebook у вівторок, 11 лютого. Він детально пояснив, яка наразі ситуація зі штрафами на дорогах.

Новини
Активісти спалили вже десяток авто на єврономерах. Відео
Штрафи за "євробляхи"

Штрафи за "євробляхи"

Білошицький підтвердив, що до завдання поліції належить виявляти авто на іноземних номерах, які перебувають в Україні з порушенням термінів ввезення або використовуються з порушенням норм Митного кодексу (наприклад, для підприємницької діяльності, або передані особам, що їх не ввозили). Також закон дозволяє поліцейським штрафувати водіїв "блях" на 8500 грн (500 мінімумів доходів). До того ж у них стало більше підстав для зупинення машин.

Однак система, яка дозволить правоохоронцям виявляти автомобілі-порушники, ще тільки тестується. "Станом на 20.01.2020 року впроваджується і тестується автоматизований обмін інформацією між органами доходів і соборів, прикордонною службою і органами Нацполіціі з метою контролю транспортних засобів, тимчасово ввезених на митну територію України або поміщених в митний режим транзиту", – повідомили в Нацполіціі.

Відповідь від поліції

Відповідь від поліції

"Авто Євро Сила"

Відповідь від поліції

Відповідь від поліції

"Авто Євро Сила"

У "Авто Євро Силі" уточнили, що поліція може зупиняти авто з іноземною реєстрацією, якщо є докази порушення митного режиму. А штрафувати має право митниця.

Як повідомляв OBOZREVATEL, монобільшість Верховної Ради відтермінувала штрафи за порушення митних правил під час ввезення автомобілів із іноземною реєстрацією до 31 грудня 2019 року. Однак з 1 січня 2020 року в Україні були набули чинності штрафи.

Українська поліція не може штрафувати водіїв нерозмитнених "євроблях", оскільки в неї зараз немає доступу до митних баз. Втім, зупинити авто з іноземною реєстрацією для звичайної перевірки копи можуть.

Не набридаємо! Тільки найважливіше — підписуйся на наш Telegram-канал

Читайте всі новини по темі "Авто на єврономерах" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/economy/koli-v-ukraini-pochnut-shtrafuvati-za-evroblyahi-zyavilas-vidpovid-politsii.htm”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя